آموزش و سرگرمی

جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۷۹ ریاضی چهارم ؛ زاویه

جواب صفحه۷۹ ریاضی چهارم که مربوط به کاردرکلاس و فعالیت زاویه از فصل ۴ اندازه گیری است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۷۹ ریاضی چهارم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب فعالیت صفحه ۷۸ ریاضی چهارم 

جواب صفحه ۷۹ ریاضی چهارم

در پاسخ به کاردرکلاس صفحه ۷۹ ریاضی چهارم خواهیم داشت:

به کمک گوشه‌ی گونیا روی سه دایره‌ی مختلف، یک زاویه رسم می کنیم و آن قسمت از دایره را بر می داریم. در شکل های زیر از کدام دایره زاویه‌ی بزرگتری برداشته شده است؟ چرا؟

اندازه‌ی هر سه زاویه برداشته شده با هم برابر است. زیرا فقط به اندازه‌ی گوشه‌ی گونیا از هر شکل برداشته شده است و تنها شعاع دایره ها با هم فرق می کند.

جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۷۹ ریاضی چهارم ؛ زاویه

در پاسخ به فعالیت صفحه ۷۹ ریاضی چهارم خواهیم داشت:

۱- می خواهیم این دو زاویه را با هم مقایسه کنیم. یک برگ کاغذ شفاف را مانند شکل روی زاویه‌ی «ر» قرار دهید و با مداد زاویه‌ی «ر» را روی آن رسم کنید. سپس کاغذ شفاف را روی زاویه‌ی «م» قرار دهید و زاویه های «م» و «ر» را مقایسه کنید (زاویه‌ی «ر» داخل آن قرار می گیرد یا بیرون آن؟) و در دایره علامت مناسب (< یا >) بگذارید.

جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۷۹ ریاضی چهارم ؛ زاویه

زاویه «ر» داخل زاویه «م» قرار می گیرد.

۲- به همین ترتیب زاویه های زیر را دو به دو مقایسه کنید و در دایره علامت مناسب (< يا = يا >) بگذارید.

جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۷۹ ریاضی چهارم ؛ زاویه

۳- یک مستطیل چند زاویه دارد؟ به کمک گونیا بررسی کنید که این زاویه ها، زاویه‌ی راست هستند یا نه.

جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۷۹ ریاضی چهارم ؛ زاویه

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی چهارم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل تر : جواب فرهنگ نوشتن و تمرین و معما و سرگرمی و فرهنگ خواندن صفحه ۷۲ تا ۷۴ ریاضی چهارم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۷۹ریاضی چهارم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + نه =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا