آموزش و سرگرمی

جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۸۰ ریاضی چهارم ؛ زاویه

جواب صفحه ۸۰ ریاضی چهارم که مربوط به کاردرکلاس و فعالیت زاویه از فصل ۴ اندازه گیری است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۸۰ ریاضی چهارم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۷۹ ریاضی چهارم

جواب صفحه ۸۰ ریاضی چهارم

در پاسخ به کاردرکلاس صفحه۸۰ ریاضی چهارم خواهیم داشت:

 ۱-به کمک گونیا مشخّص کنید که کدام زاویه از زاویه‌‌ی راست کوچک‌تر است. آن را با × مشخّص کنید. کدام زاویه از زاویه‌‌ی راست بزرگ‌تر است؟ آن را با علامت تیک مشخّص کنید.

جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۸۰ ریاضی چهارم ؛ زاویه

به زاویه هایی که از زاویه‌ی راست کوچک تر باشند، زاویه‌ی تند و به زاویه های بزرگ تر از زاویه‌ی راست، زاویه‌ی باز می گویند.

در پاسخ به فعالیت صفحه ۸۰ ریاضی چهارم خواهیم داشت:

۱- رضا برای مقایسه‌ی دو زاویه‌ی آبی و قرمز از یک نیم دایره استفاده کرده است. او نیم دایره را با یک کاغذ شفاف درست کرده است.
با توجه به شکل روبه رو راه حل رضا را توضیح دهید.

جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۸۰ ریاضی چهارم ؛ زاویه

رضا مرکز نیم دایره را روی راس زاویه ها گذاشته است، طوری که یک ضلع زاویه ها روی شعاع نیم دایره باشد سپس ضلع دیگر را روی نیم دایره علامت زده است. هر زاویه ای که دهانه آن بزرگ تر باشد اندازه آن بزرگ تر است.

۲- در هر یک از حالت های زیر رنگ قرمز زاویه‌ی «ن» و رنگ آبی زاویه‌ی «و» را نشان می دهد. مشخص کنید که کدام زاویه بزرگ تر است.

جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۸۰ ریاضی چهارم ؛ زاویه

۳- شما هم یک نیم دایره درست کنید و به کمک آن زاویه های رسم شده را از کوچک به بزرگ بنویسید.

جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۸۰ ریاضی چهارم ؛ زاویه
جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۸۰ ریاضی چهارم ؛ زاویه

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی چهارم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل تر : جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۷۹ ریاضی چهارم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۸۰ ریاضی چهارم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا