آموزش و سرگرمی

جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۸۷ ریاضی چهارم ؛ اندازه‌گیری زمان

جواب صفحه۸۷ ریاضی چهارم که مربوط به کاردرکلاس و فعالیت اندازه‌گیری زمان از فصل ۴ اندازه گیری است را در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات کاردرکلاس و فعالیت صفحه۸۷ ریاضی چهارم دبستان می‌پردازیم.

جواب صفحه قبل :جواب فعالیت صفحه ۸۶ ریاضی چهارم

جواب صفحه ۸۷ ریاضی چهارم

در پاسخ به کاردرکلاس صفحه ۸۷ ریاضی چهارم خواهیم داشت:

۱- دانش آموزان ساعت ۱۱:۱۰ به مسجد رسیدند و ساعت ۱۲:۲۰ از آنجا خارج شدند.

جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۸۷ ریاضی چهارم ؛ اندازه‌گیری زمان

آنها چند دقیقه در مسجد بوده اند؟ ۷۰ دقیقه
یعنی چند ساعت و چند دقیقه؟ یک ساعت و ۱۰ دقیقه

۲- از ساعت ۳:۳۰ تا ۴:۱۰ چند دقیقه فاصله است؟ راه حل خود را توضیح دهید.

جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۸۷ ریاضی چهارم ؛ اندازه‌گیری زمان

نمودار زمان را رسم کرده و ۱۰ تا ۱۰ تا واحدها را مشخص می کنیم. در ابتدای نمودار ساعت ۳:۳۰ دقیقه را نوشته و ۳ واحد یعنی ۳۰ دقیقه می شماریم و جلو می رویم تا به ساعت ۴ برسیم. سپس ۱ واحد یعنی ۱۰ دقیقه جلو می رویم تا به ساعت ۴:۱۰ دقیقه برسیم. در مجموع از ساعت ۳:۳۰ تا ۴:۱۰ چهل دقیقه فاصله است.

۳- دانش آموزان یک ساعت و ۴۰ دقیقه در پارک و یک ساعت و ۱۰ دقیقه در مسجد بودند. آنها در مجموع چند ساعت و چند دقیقه در این دو مکان بوده اند؟ ۲ ساعت و ۵۰ دقیقه.

یعنی چند دقیقه؟ ۲ ساعت، یعنی ۱۲۰ دقیقه (۱۲۰=۶۰×۲) که با ۵۰ دقیقه می شود ۱۷۰=۵۰+۱۲۰ دقیقه.

توضیح دهید چگونه تعداد دقیقه ها را پیدا کردید.
ابتدا با ضرب تعداد ساعت ها در ۶۰، ساعت ها را به دقیقه تبدیل کردیم، سپس دقیقه ها را با هم جمع کردیم.

در پاسخ به فعالیت صفحه ۸۷ ریاضی چهارم خواهیم داشت:

۱- کدام کارهای زیر کمتر از یک دقیقه طول می کشند؟ با علامت ✔️ مشخص کنید.

☑️ حرکت یک موشک کاغذی در آسمان
حمام کردن
خوردن غذا
☑️ خوردن یک استکان آب
رفتن از خانه به مدرسه
☑️ افتادن یک سیب از درخت

۲- چهار دانش آموز یک موشک کاغذی درست کرده اند. در مسابقه‌ی آنها کسی برنده است که موشک او مدت زمان بیشتری در آسمان باشد. آنها چگونه می توانند مدت زمان پرواز موشک های خود را اندازه گیری و مقایسه کنند؟ در کلاس در این باره گفت و گو کنید.

پاسخ: با استفاده از ساعتی که ثانیه شمار داشته باشد می توان مدت زمان پرواز هر موشک را به صورت دقیق اندازه گیری کنند و در آخر زمان ها به دست آمده را مقایسه کنند.

جواب کاردرکلاس و فعالیت صفحه ۸۷ ریاضی چهارم ؛ اندازه‌گیری زمان

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی چهارم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

دانش آموز عزیز، بهتر است قبل از همه سوالات را به تنهایی حل کنی و جواب هایت را بررسی کنی. اگر مشکلی داری، آن را برطرف کن. با انجام این کار، مفهوم درس بهتر درک می‌شود و در امتحان دچار مشکل و دردسر نمی‌شوی.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل تر : جواب کاردرکلاس و تمرین صفحه ۸۵ ریاضی چهارم

در این بخش، مروری بر جواب صفحه ۸۷ ریاضی چهارم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 2 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا