آموزش و سرگرمی

جواب کار در کلاس صفحه ۱۲۸ ریاضی سوم ؛ انتخاب نمودار

جواب صفحه ۱۲۸ ریاضی سوم که مربوط به کار در کلاس انتخاب نمودار از فصل ۷ آمار و احتمال می باشد در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات کاردرکلاس صفحه 128 ریاضی سوم دبستان می‌پردازیم.

پاسخ صفحه قبل : جواب فعالیت صفحه ۱۲۷ ریاضی سوم

جواب صفحه ۱۲۸ ریاضی سوم

در پاسخ به کار در کلاس صفحه 128 ریاضی سوم خواهیم داشت:

۱ـ تعداد گوسفندان چند روستا به صورت تقریبی در جدول زیر مشخص شده است.

اگر بخواهید این اطّلاعات را در نمودار نشان دهید، برای مقایسه‌ی تعداد گوسفندان چه نوع نموداری را انتخاب می‌کنید؟ پس از انتخاب نمودار، آن را رسم کنید.
کار خود را با دوستانتان مقایسه کنید.

جواب کار در کلاس صفحه ۱۲۸ ریاضی سوم ؛ انتخاب نمودار

۲ـ خانم حسنی از ۳۰ دانش آموز پرسید که کدام نوع بستنی را بیشتر دوست دارند. بعد هم جدول زیر را کشید و پاسخ های آن ها را در آن ثبت کرد. شما چه نموداری را برای چنین موضوعی مناسب می دانید؟
آن را رسم کنید.

جواب کار در کلاس صفحه ۱۲۸ ریاضی سوم ؛ انتخاب نمودار
جواب کار در کلاس صفحه ۱۲۸ ریاضی سوم ؛ انتخاب نمودار

اگر خانم حسنی بخواهد نوعی از بستنی که بیشترین رأی را آورده سفارش دهد، کدام نوع نمودار مناسب‌تر است؟

نمودار ستونی مناسب تر است زیرا می خواهیم مقایسه کنیم و ببینیم بچه ها به کدام بستنی علاقه بیشتری دارند.

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی سوم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل تر : جواب تمرین صفحه ۱۲۶ ریاضی سوم

در این بخش، مروری بر جواب کار در کلاس صفحه ۱۲۸ ریاضی سوم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا