آموزش و سرگرمی

جواب کار در کلاس صفحه ۱۲۹ ریاضی هشتم ؛ احتمال یا اندازه گیری شانس

جواب صفحه ۱۲۹ ریاضی هشتم که مربوط به کار در کلاس احتمال یا اندازه گیری شانس از فصل ۸ آمار و احتمال می باشد در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات کاردرکلاس صفحه 129 ریاضی هشتم متوسطه می‌پردازیم.

پاسخ صفحه بعد : جواب فعالیت صفحه ۱۳۰ ریاضی هشتم

جواب صفحه ۱۲۹ ریاضی هشتم

در پاسخ به کار در کلاس صفحه 129 ریاضی هشتم خواهیم داشت:

۱- پنج توپ کوچک با شماره‌های ۱ تا ۵ را داخل یک جعبه ریخته‌ایم. احمد یکی از آنها را به طور تصادفی از جعبه خارج می‌کند. قرار است اگر عدد توپ زوج بود، جایزه بگیرد.

احتمال اینکه احمد جایزه بگیرد چقدر است؟

جواب کار در کلاس صفحه ۱۲۹ ریاضی هشتم ؛ احتمال یا اندازه گیری شانس

۲- حمید می‌داند دوستش در خرداد به دنیا آمده است اما نمی‌داند چه روزی! احتمال اینکه دوست حمید در روز ۱۵ خرداد به دنیا آمده باشد، چقدر است (خرداد ۳۱ روز دارد.)؟ جواب کار در کلاس صفحه ۱۲۹ ریاضی هشتم ؛ احتمال یا اندازه گیری شانس

۳- برای هر یک از موارد زیر یک مثال بنویسید.

جواب کار در کلاس صفحه ۱۲۹ ریاضی هشتم ؛ احتمال یا اندازه گیری شانس

عبارت زیر را بخوانید؛ درستی یا نادرستی آن را مشخص کنید و دلیل این تشخیص را در چند جمله بنویسید.
«احتمال رخ دادن یک پیشامد برابر با صفر، یک یا عددی بین صفر و یک است.»
اگر حتما رخ دهد احتمال آن برابر یک است.
اگر اصلا رخ ندهد احتمال آن برابر صفر است.
و بقیه حالت‌ها هم بین عدد صفر و یک است.

اگر با هر صفحه از کتاب ریاضی هشتم متوسطه مشکل یا ایراد درسی دارید، حتماً در قسمت دیدگاه برای ما بنویسید. ما سعی خواهیم کرد در اسرع وقت به سوال شما پاسخ دهیم و مشکلات درسی شما را حل کنیم.

حتماً در حین حل مسائل ریاضی، قلم و کاغذ را همیشه در پیش خود داشته باشید. این اقدام به شما کمک می‌کند تا تمرین کافی انجام داده و در نتیجه، مفاهیم و مباحث ریاضی را به طور کامل فرا بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ از جمله روش‌های برتر و عالی برای حل مسائل ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل : جواب فعالیت صفحه ۱۲۸ ریاضی هشتم

در این بخش، مروری بر جواب کار در کلاس صفحه ۱۲۹ ریاضی هشتم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + هفت =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا