آموزش و سرگرمی

جواب کار در کلاس صفحه ۸۴ ریاضی نهم ؛ عبارت های جبری و مفهوم اتحاد

جواب صفحه ۸۴ ریاضی نهم که مربوط به کار در کلاس عبارت های جبری و مفهوم اتحاد از فصل ۵ عبارت های جبری می باشد در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ کاردرکلاس صفحه 84 ریاضی نهم متوسطه می پردازیم.

پاسخ صفحه بعد : جواب تمرین صفحه ۸۵ ریاضی نهم

جواب صفحه ۸۴ ریاضی نهم

در پاسخ به کاردرکلاس صفحه 84 ریاضی نهم خواهیم داشت:

اگر سه جمله‌ای a۲+۲ab+b۲ را به کمک اتحاد مربع دو جمله‌ای به صورت ۲(a+b) بنویسیم، در واقع عبارت را به عامل های ضرب تجزیه کرده‌ایم؛ زیرا :

جواب کار در کلاس صفحه ۸۴ ریاضی نهم ؛ عبارت های جبری و مفهوم اتحاد

با توجه به نمونهٔ زیر توضیح دهید که چگونه در سه جمله‌ای داده شده، جمله‌های اتحاد را تشخیص می‌دهید تا به کمک آن عبارت تجزیه شود.

جواب کار در کلاس صفحه ۸۴ ریاضی نهم ؛ عبارت های جبری و مفهوم اتحاد

در صورتی که هر صفحه از کتاب ریاضی نهم متوسطه مشکل یا ایراد درسی دارید، لطفاً در قسمت دیدگاه برای ما ثبت کنید. ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا در کوتاه ترین زمان ممکن به سوال شما پاسخ داده و مشکلات درسی شما را حل کنیم.

در حین حل مسائل ریاضی، حتماً قلم و کاغذ را همیشه در پیش خود قرار دهید. این عمل به شما کمک می‌کند تا تمرین کافی انجام داده و در نتیجه، مفاهیم و مباحث ریاضی را به طور کامل فرا بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های برتر و عالی برای حل مسائل ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل : جواب کار در کلاس و فعالیت صفحه ۸۳ ریاضی نهم

در این بخش، مروری بر جواب کار در کلاس صفحه ۸۴ ریاضی نهم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا