آموزش و سرگرمی

جواب کار در کلاس صفحه ۸۹ ریاضی سوم ؛ اندازه‌ی سطح

جواب صفحه ۸۹ ریاضی سوم که مربوط به کار در کلاس اندازه‌ی سطح از فصل ۵ محیط و مساحت است در حاشیه نیوز برای شما دانش آموز فعال و کوشا آماده شده است. در این قسمت به حل گام به گام پاسخ سوالات کاردرکلاس صفحه 89 ریاضی سوم دبستان می‌پردازیم.

پاسخ صفحه قبل : جواب فعالیت صفحه ۸۸ ریاضی سوم

جواب صفحه ۸۹ ریاضی سوم

در پاسخ به کار در کلاس صفحه 89 ریاضی سوم خواهیم داشت:

۱- یک مستطیل را روی سه نوع سطح شطرنجی کشیده‌ایم. با شمردن تعداد شکل‌هایی که داخل مستطیل قرار گرفته‌اند، اندازه‌ی سطح را با هریک از واحدهای داده شده بنویسید.

جواب کار در کلاس صفحه ۸۹ ریاضی سوم ؛ اندازه‌ی سطح

شمردن کدام شکل راحت‌تر است؟ سمت چپ. چون شکل ناقص نداریم و همه مربع‌ها کامل هستند.
چرا اندازه‌ی سطح یک مستطیل سه مقدار متفاوت است؟ چون با واحد‌های مختلف لندازه‌گیری شده‌اند.
شما کدام واحد را برای اندازه گرفتن سطح انتخاب می‌کنید؟  واحد شکل سمت چپ یعنی مربع. چرا؟ چون آسان‌تر و دقیق‌تر و سریع‌تر است.

۲- با توجّه به واحد مشخّص شده، اندازه‌ی هر سطح رنگی را بنویسید.

جواب کار در کلاس صفحه ۸۹ ریاضی سوم ؛ اندازه‌ی سطح

به اندازه‌ی سطح هر شکل مساحت آن شکل می‌گویند.

لطفاً در صورت بروز هر گونه مشکل یا ایراد درسی در هر یک از صفحات کتاب ریاضی سوم دبستان، لطفاً نظر خود را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. تلاش خواهیم کرد تا در اسرع وقت پاسخی به سوال شما دهیم و به حل مسائل درسی شما کمک کنیم.

شما همیشه باید قلم و کاغذ را در کنار خود قرار دهید تا بتوانید به راحتی مسائل ریاضی را حل کنید. استفاده از این وسایل به شما کمک می‌کند تا بهتر تمرین کنید و در نهایت کتاب ریاضی را به طور کامل یاد بگیرید. استفاده از قلم و کاغذ یکی از روش‌های موثرترین و معتبرترین برای حل مسئله‌های ریاضی است.

پاسخ صفحه قبل تر : جواب تمرین صفحه ۸۷ ریاضی سوم

در این بخش، مروری بر جواب کار در کلاس صفحه ۸۹ ریاضی سوم انجام داده شد. با اضافه کردن عبارت “حاشیه نیوز” در آخر جستجوهای درسی خود در گوگل، به بهترین پاسخ ها دسترسی خواهید داشت. لطفاً به خاطر داشته باشید که ابتدا سعی کنید پاسخ سوالات را خودتان بیابید و سپس برای بررسی صحت آن به این پاسخ ها مراجعه کنید. اگر سوالی دارید، آن را در قسمت دیدگاه بپرسید تا معلمان و کارشناسان ما به آن پاسخ دهند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − یازده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا