اجتماعی

حادثه تروریستی دوباره در حرم شاهچراغ رخ داد! با یک شهید و ۷ مجروح

دقایقی پیش یک حادثه تروریستی در حرم حضرت شاه‌چراغ شیراز رخ داد. منابع غیررسمی از مواجهه نیروهای حفاظت از حرم با فرد مهاجم و تیراندازی وی خبر داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری حاشیه نیوز از شیراز، دقایقی پیش در یک حمله تروریستی، یک فرد مسلح از درب باب‌المهدی حرم حضرت شاه چراغ قصد ورود به حرم را داشته است که با مقاومت و مواجهه نیروهای حفاظت از حرم مواجه می‌شود.

منابع غیر رسمی می‌گویند تروریست پس از اصابت شلیک نیروهای امنیتی با اسلحه شروع به تیراندازی می‌کند که منجر به جراحت چند نفر می‌شود.

منابع غیر رسمی به خبرنگار فارس در شیراز گفته‌اند که در جریان این حادثه یک تروریست که اسلحه به همراه داشته است دستگیر شده و تروریست دیگری متواری شده و نیروهای امنیتی و پلیس در تعقیب او هستند. 

در این حادثه دو نفر زخمی شدند که جراحت‌ آنها شدید گزارش شده است.

محمد هادی ایمانیه، استاندار فارس در گفت‌وگو با خبرنگار صدا و سیما در خصوص این حادثه گفت: هنوز به محل حادثه نرسیده‌ام اما بر اساس اخبار اولیه که تایید نشده است در جریان این حادثه یک نفر شهید و 4 تا 5 نفر زخمی شده‌اند.

تولیت آستان حضرت شاهچراغ: دو تروریست که قصد داشتند از باب‌المهدی وارد حرم شوند با نیروهای حفاظت از حرم درگیر می‌شوند و دست به شیلک کور می‌زنند. بر اساس اطلاعاتی که نیروهای امنیتی داده‌اند یکی از ترویست‌ها در صحنه دستگیر شده است و فرد دیگر متواری شده است.

20:13/ رئیس کل دادگستری استان فارس: در حادثه تروریستی حرم مطهر شاهچراغ(ع) تاکنون ۸ نفر زخمی شده‌اند که حال یک نفر وخیم گزارش شده است.

20:18/ استاندار فارس: در این حادثه تروریستی یک نفر به شهادت رسیده است و در مجموع 7 نفر مجروح شده است. دو تن از مجروحان از خادمان حرم هستند و مابقی مجروحان از زائران هستند. ایمانیه حال چند تن از مجروحان را وخیم اعلام کرد.

20:28/ فرمانده سپاه فجر استان فارس: تروریست مسلح به اسلحه جنگی با هشت خشاب اضافی از بیرون محوطه حرم شروع به تیراندازی می‌کند، سپس از درب باب المهدی وارد حرم مطهر می‌شود که هفت نفر از زائرین داخل حرم را مجروح می‌کند و یک نفر نیز به شهادت می‌رسد. به گفته یدالله بوعلی تروریست مسلح توسط نیروهای حفاظتی دستگیر شده است.

20:40/  رئیس کل دادگستری فارس: تاکنون حضور و نقش فرد دوم در این حادثه تروریستی ثابت نشده است و در حال بررسی ابعاد موضوع هستیم ضمن آنکه بازجوبی از تروریست دستگیر شده در حال جریان است. اوضاع کاملاً تحت کنترل است و نیروهای امنیتی در منطقه حاضر هستند.

20:55/ یک منبع آگاه در گفت و گو با فارس گفت: شهید حادثه تروریستی امروز از خدام حرم مطهر بوده و پس از برخود تیر به ناحیه کتفش به شهادت  رسیده است. 

۷ مجروح این حادثه نیز به بیمارستان‌های نمازی و مسلمین شیراز منتقل شدند که دو تن از آنان در اتاق عمل هستند و حال سایر مصدومان اکنون مساعد است.

شهادت یک نفر در حادثه تروریستی حرم شاهچراغ

در عملیات تروریستی امروز در شاهچراغ شیراز تعداد تروریست‌ها دو نفر بوده‌اند که تلاش کرده‌اند از باب المهدی وارد حرم شوند.

این تروریست‌ها در ادامه به سمت افراد حاضر در ورودی تیراندازی می‌کنند.یکی از تروریست‌ها تاکنون دستگیر  شده و فرد دیگر فعلاً متواری است.

احتمال افزایش تعداد شهدای حادثه تروریستی شاهچراغ

خبرنگار تسنیم در تماس با برخی منابع گزارش داد که تا این لحظه 2 نفر در حمله تروریستی امروز به شاهچراغ به شهادت رسیده‌اند.

با این حال چند تن دیگر از هموطنان نیز در این حادثه مجروح شده‌اند. احتمال افزایش تعداد شهدا  وجود دارد ولی تا این لحظه تعداد شهدای بالاتر تایید نشده است.

فرمانده سپاه استان فارس در این باره گفته که تروریستِ دستگیرشده یک اسلحه و 8 خشاب همراه داشته است.

حجت‌الاسلام موسوی رئیس کل دادگستری فارس هم گفت:  بازجویی مقدماتی از تروریست دستگیر شده در حال انجام است.
وی افزود: هفت نفر تا الان زخمی و تحت مداوا هستند. اوضاع کاملاً تحت کنترل است و نیروهای امنیتی در منطقه حاضر هستند.

بررسی حمله تروریستی شاهچراغ در کمیسیون امنیت ملی مجلس

عزیزی نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: فردا دوشنبه این حمله تروریستی با فوریت در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بررسی خواهد شد و گزارش آن در اسرع وقت به اطلاع مردم ایران رسانده خواهد شد.

تصویر تروریست شاهچراغ

برخی منابع این عکس را به عنوان اولین تصویر از تروریست دستگیر شده امروز منتشر کردند


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 3 =

دکمه بازگشت به بالا