آموزش و سرگرمی

خطرات جبران ناپذیر نگه داشتن ادرار چیست؟

نگه داشتن ادرار به طور مداوم یا برای مدت طولانی مدت می‌تواند خطرات جدی برای سلامتی بدن داشته باشد. در زیر به برخی از این خطرات اشاره می‌شود

به گزارش حاشیه نیوز عفونت مجاری ادراری: نگه داشتن ادرار می‌تواند باعث ضعف عضلات مجاری ادراری شود و باعث ایجاد مسدودیت در مسیر ادرار شود که می‌تواند باعث عفونت مجاری ادراری شود.

سنگ کلیه: نگه داشتن ادرار ممکن است باعث تشکیل سنگ کلیه شود. این اتفاق به دلیل این است که ادرار شامل موادی است که می‌توانند در صورت نگهداشت آن به داخل کلیه‌ها رسیده و باعث تشکیل سنگ شوند.

ضعف عضلات مجاری ادراری: نگه داشتن ادرار به صورت مداوم باعث ضعف عضلات مجاری ادراری می‌شود و ممکن است باعث کاهش قابل توجه جریان ادرار شود که در نتیجه باعث مشکلات ادراری مانند ناراحتی و درد می‌شود.

آسیب به کلیه: نگه داشتن ادرار ممکن است باعث افزایش فشار خون در کلیه شود که می‌تواند باعث آسیب به این عضو شود.

سرطان مثانه: نگه داشتن ادرار مداوم و یا برای مدت زمان طولانی ممکن است باعث ایجاد مشکلات مثانه شود و در برخی موارد می‌تواند باعث افزایش خطر ابتلا به سرطان مثانه شود.

به طور کلی، نگه داشتن ادرار به صورت مداوم و برای مدت طولانی مدت ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی در سیستم ادراری و کلیه‌ها شود. برای جلوگیری از این مشکلات، بهتر است هر زمان که احساس ادرار کردن دارید، به سرعت به دستشویی بروید و ادرار کنید. همچنین، مراجعه به پزشک در صورت بروز هرگونه علائمی مانند درد و ناراحتی در هنگام ادرار کردن، ادرار به صورت پراکنده و سیاه یا تغییر رنگ ادرار الزامی است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 9 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا