آموزش و سرگرمی

معمای هوش | آیا این پسر باید از پدرش تشکر کند؟ + پاسخ

از جمله نیازهای روزمره کودکان و نوجوانان و حتی بسیاری از بزرگسالان که نباید نسبت به آن غافل شد، موضوع بسیار مهم داشتن تفریحات سالم است.

به گزارش حاشیه نیوز به نقل از مدرسه آنلاین، سرگرمی‌های فراوانی وجود دارد که کودکان و نوجوانان و حتی بزرگ‌ترها می‌توانند در خانه و هرجای دیگر انجام دهند و علاوه بر پر کردن اوقات فراغت از آن لذت هم ببرند. سرگرمی حل معما و آزمون‌های هوش از آن جمله است که ما بنا داریم به‌طور مرتب یک آزمون و معما داشته باشیم.

IQ مخفف هوشبهر است و به نمرۀ دریافت‌شده در آزمون‌های استاندارد هوش اشاره دارد. نمرۀ این آزمون‌ها گرچه نشان از هوش و توانایی هوشی دارد اما به مرور و با تمرین و ممارست، هوش پرورده می‌شود و ممکن است فردی که ابتدا نمرۀ چندان بالایی نمی‌گرفته، کم‌کم و با حل معماها و آزمون‌های هوش بیشتر بتواند نمرۀ عالی بگیرد.

محققان می‌گویند اندازۀ مغز شما تا حدود 90 سالگی تقریبا یکسان باقی خواهد ماند، به شرطی که شما آن را فعال نگه دارید. اگر مغز خود را مدام در معرض تجربیات، چالش‌ها، آزمون‌ها و معماها قرار دهید، هیچ دلیلی وجود ندارد که تصور کنید نمی‌توانید مغزتان را سرزنده و شاداب نگه دارید؛ تمام این موارد ارتباطات سلولی مغز شما را حفظ می‌کند، بنابراین عملکرد کلی مغز شما به رغم افزایش سنتان باقی خواهد ماند.

آزمون‌‌های هوش از مواردی هستند که مغز را سرزنده نگه می‌‌دارد و باعث افزایش هوش نیز می‌شود. آزمون‌های مختلف هوشی اعم از هوش عددی و هوش کلامی، حافظه، هوش تصویری، معماهای خلاقانه که شما را وادار می‌کند فکر کنید و پاسخ‌های متعدد پیدا کنید و … به شما کمک می‌کند تا در زمینه‌های مختلف هوش خود را تقویت کنید.

*مردی پسرش را از خانه بیرون انداخت و پسر از او تشکر کرد. آیا می‌توانید حدس بزنید چه اتفاقی افتاده است؟

پاسخ: پسر در اواخر دوران نوجوانی فردی بیکار و بی‌مسئولیت شده بود. پدرش فکر کرد با انجام کاری هرچند ناخوشایند می‌تواند باعث بهبود و پیشرفت پسرش بشود. بنابراین او را از خانه بیرون انداخت. وقتی پسر شغلی پیدا کرد و به فردی مفید برای جامعه شد، دلیل کار پدرش را فهمید و از او قدردانی کرد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + نوزده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا