آموزش و سرگرمی

چگونه آهن اضافه بدن را دفع کنیم؟

مصرف زیاد آهن می‌تواند باعث ایجاد اضطراب، تهوع، سردرد، خستگی، سرگیجه و درد شکم شود. برای دفع آهن اضافه بدن، شما می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید.

حاشیه نیوز – اگر سطح آهن در بدن شما بیش از حد باشد، می‌توانید با رعایت رژیم غذایی مناسب و مشاوره پزشکی، آهن اضافه بدن را کاهش دهید. برخی از روش‌های موثر برای دفع آهن اضافه بدن عبارتند از:

مصرف آب بیشتر

مصرف آب بیشتر می‌تواند به شما کمک کند تا آهن اضافه بدن را دفع کنید. با مصرف آب بیشتر، بدن شما بیشتر از طریق ادرار و مدفوع آهن را از بدن خود دفع خواهد کرد.

مصرف مواد غذایی کم آهن

مصرف مواد غذایی کم آهن می‌تواند به شما کمک کند تا آهن اضافه بدن را دفع کنید. مواد غذایی کم آهن شامل ماهی، گوشت، تخم مرغ، سبزیجات و میوه‌هایی مانند توت، ترشی، توت فرنگی و پرتقال هستند.

مصرف مواد غذایی بالای فیبر

مصرف مواد غذایی بالای فیبر می‌تواند به شما کمک کند تا آهن اضافه بدن را دفع کنید. مواد غذایی بالای فیبر شامل نان سبوس‌دار، سبزیجات، میوه‌ها، حبوبات و غلات هستند.

ورزش

ورزش می‌تواند به شما کمک کند تا آهن اضافه بدن را دفع کنید. با انجام تمرینات شدید، بدن شما بیشتر آهن را از دست خواهد داد.

آهن بدن

مصرف چای سبز

مصرف چای سبز می‌تواند به شما کمک کند تا آهن اضافه بدن را دفع کنید. چای سبز به عنوان یک دیورتیک طبیعی عمل می‌کند و باعث تحریک کلیه‌ها برای دفع آهن بیشتر می‌شود.

مصرف مواد غذایی حاوی ویتامین C

ویتامین C آهن را از جذب بهتر دفع می‌کند. برای این منظور می‌توانید از میوه‌هایی مانند پرتقال، گوجه‌فرنگی، توت فرنگی و سبزیجاتی مانند فلفل دلمه‌ای و برگ سبزیجات استفاده کنید.

مشاوره پزشکی

در صورتی که سطح آهن در بدن شما بیش از حد باشد، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید. پزشک ممکن است به شما داروهایی مانند کیلاتورهای آهن را تجویز کند که باعث دفع آهن اضافه بدن شما می‌شوند.

لازم به ذکر است که در صورت بروز هرگونه مشکلی، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید. همچنین، برای جلوگیری از افزایش میزان آهن در بدن، باید مصرف مواد غذایی دارای آهن را با نظم و تعادل مصرف کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + شانزده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا